UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS SU MOLDOVOS VADOVYBE APTARĖ ES RYTŲ PARTNERYSTĖS PROGRAMĄ, LIETUVOS INVESTICIJŲ PROJEKTUS MOLDOVOJE
Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis susitikimuose su Moldovos vadovybe balandžio 26 dieną Kišiniove aptarė Moldovos integracijos į Europos Sąjungą, dalyvavimo ES Rytų partnerystės programoje klausimus ir glaudų šalių bendradarbiavimą rengiantis 2013 metais Vilniuje vyksiančiam trečiajam ES Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimui.
A.Ažubalis susitiko su Moldovos Prezidentu Nicolae Timofti, parlamento pirmininku Marianu Lupu, vicepremjeru, užsienio reikalų ir Europos integracijos ministru Iurie Leancă bei Kišiniovo meru Dorinu Chirtoaca.
Lietuvos užsienio reikalų ministras pažymėjo išaugusį Lietuvos verslininkų susidomėjimą Moldovos rinka ir vylėsi, kad šios šalies vyriausybė palankiai žiūrės į užsienio investuotojų, tarp jų ir Lietuvos, siekius vystyti komercinius projektus.
„Pozityvi Lietuvos investuotojų patirtis Moldovoje gali pasitarnauti pritraukiant daugiau Lietuvos įmonių, siūlančių pažangiausias technologijas ir dirbančių pagal ES standartus. Tai paskatintų darnią Moldovos ekonominę integraciją į ES ir atneštų apčiuopiamos naudos abiejų šalių gyventojams“, - sakė A.Ažubalis.
Susitikimuose taip pat apžvelgta Moldovos pažanga derybose su ES dėl išsamios ir visapusiškos laisvosios prekybos sutarties ir bevizio režimo.
Pokalbiuose pabrėžtas glaudus dvišalis ir daugiašalis diplomatinių santykių užmezgimo 20-metį mininčių Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimas.
Su Kišiniovo meru A.Ažubalis aptarė galimo kultūrinio bendradarbiavimo ir Lietuvos vardo Moldovos sostinėje įamžinimo klausimus.

