MOLDOVOJE ATIDARYTA PARODA „KELIAS Į LAISVĘ“
Lietuvos ambasadorė Moldovoje Violeta Motulaitė Sorokos miesto pilyje rugpjūčio 13 dieną atidarė parodą „Kelias į laisvę“. Parodos atidaryme ambasadorė pažymėjo, kad Lietuvos žmonių kelias į laisvę prasidėjo kiekvieno jos gyventojo širdyje ir vedė per daugybę istorijos išbandymų.
„Tai buvo nelengvas kelias, kuriame Lietuvai buvo ypač svarbi jos draugų ir visų laisvę mylinčių žmonių parama. Mes niekuomet nepamiršime, kad Moldova ir Islandija buvo pirmosios šalys, pripažinusios mūsų nepriklausomybę“, – sakė V.Motulaitė.
Viduramžių pilyje „Citadelė“ atidarytoje parodoje pasakojama apie Lietuvos žmonių kovą už laisvę. Parodos ekspozicijos apima laikotarpį nuo Lietuvos nepriklausomybės praradimo 1940 metais iki jos atgavimo 1991 metais.
Parodos atidaryme dalyvavo Sorokos miesto meras Victoras Sau, Sorokos rajono mero pavaduotojas Vladimiras Nicuta, Sorokos miesto tarybos narys ir pilies „Citadelė“ direktorius Nicolae Bulatas, miestiečių bendruomenė.
Parodos rengėjai yra Lietuvos Seimo kanceliarija, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Genocido aukų muziejus ir Lietuvos nacionalinis muziejus. Parodos koncepcijos autorius istorikas dr. Algirdas Jakubčionis. Parodos atidarymą surengė Lietuvos ambasada Moldovoje ir Sorokos miesto merija.
Po parodos atidarymo Lietuvos ambasadorė susitiko su Sorokos miesto meru V.Sau ir regiono verslininkais. Susitikime aptartos Lietuvos ir Moldovos regionų, taip pat ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos.