Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Vilniaus jubiliejus švenčiamas Kišiniove

Sukurta 2023.06.05 / Atnaujinta 2023.06.05 19:04
      Vilniaus jubiliejus švenčiamas Kišiniove
      Vilniaus jubiliejus švenčiamas Kišiniove
      Vilniaus jubiliejus švenčiamas Kišiniove
      Vilniaus jubiliejus švenčiamas Kišiniove

      Moldovos Nacionaliniame istorijos muziejuje eksponuojama senųjų Vilniaus fotografijų paroda, skirta miesto paminėjimo 700 metų jubiliejui.

      Kaip sakė pristatydamas parodą Lietuvos ambasadorius Moldovos Respublikoje Tadas Valionis, ši ekspozicija tapo puikia proga susipažinti su istoriniais liudijimais, kaip Vilnius atrodė XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje, bet taipogi paskleisti žinią, koks yra šiuolaikinis Vilnius - demokratiškas laisvų žmonių ir veržlios ekonomikos miestas. Didžiausias Baltijos šalyse ne tik plotu, bet ir gyventojų skaičiumi, Vilnius patrauklus vertinantiems miesto istorinį ir kultūrinį savitumą, o tuo pačiu ir ieškantiems šiuolaikinio gyvenimo patogumo, žalių erdvių, siekiantiems mokslo, studijų ar plėtojantiems verslą ir inovacijas.

      Pasak ambasadoriaus, Europos Komisijos apklausų duomenimis net 98 proc. vilniečių yra patenkinti gyvenimu savo mieste. Pagal šį rodiklį Vilnius užima vieną pirmaujančių vietų tarp 900 Europos Sąjungos miestų.

      Istorinės fotografijos parodą parengė Lietuvos Nacionalinis muziejus, kuris saugo didelę Vilniaus vaizdų kolekciją. Šioje kolekcijoje - fotografų Abdono Korzono ir Alberto Swieykowskio darbai, šie fotografai pirmieji 1860-aisiais atidarė mieste fotostudijas, taipogi darbai miestą fotografavusių užsieniečių, tokių kaip Wilhelmas Zacharchikas, Antal Rohrbach, Konrad Brandel, kruopščiai senąjį Vilnių dokumentavusio Józefo Czechowicziaus. Vėliau, XIX–XX amžių sandūroje, Vilnių fotografavo Stanisławas Filibertas Fleury (1858-1915), kuris įamžino istorinius ir architektūrinius paminklus bei miesto kasdienybės scenas, mėgo fotografuoti žmones gatvėse, aikštėse, turguose. Didžiausią Vilniaus fotografijų kolekciją surinko fotografas ir meninės fotografijos pradininkas Janas Bułhakas (1876-1950).

      Parodą Kišiniove papildo skaitmeninių šiuolaikinio miesto nuotraukų rinkinys, kurį parengė Vilniaus miesto savivaldybė.

      Naujienlaiškio prenumerata

      Captcha