Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Naujas "Atminties archyvų" tomas: 1951 m. tremties liudijimai

Sukurta 2021.04.08 / Atnaujinta 2021.04.08 11:25
   Naujas "Atminties archyvų" tomas: 1951 m. tremties liudijimai
   Naujas "Atminties archyvų" tomas: 1951 m. tremties liudijimai

   Balandžio 1 d. Moldovos istorijos instituto Šiuolaikinės istorijos skyrius, bendradarbiaudamas su Belcų valstybiniu Alecu Russo universitetu ir Kahulo valstybiniu Bogdan Petriceicu Hasdeu universitetu, surengė mokslinę konferenciją „Operacija Sever/Šiaurė. Jehovos liudytojų trėmimas iš Moldavijos SSR“, skirtą 1951 m. balandžio mėn. trėmimų 70-osioms metinėms ir totalitarinio-komunistinio režimo aukų atminimui.

   1951 m. balandžio 1 d. sovietinės represinės struktūros pradėjo operaciją „Sever“, nukreiptą prieš „antisovietines“ ir „priešiškas“ religines bendruomenes, ir ištrėmė 2617 žmonių iš 14 Moldovos rajonų ir 92 gyvenviečių.

   Konferencijoje buvo pristatytas naujas knygų rinkinio „Atminties archyvai“ tomas, kuriame surinkti dokumentai ir tremtinių liudijimai. Leidinį parengė Istorijos institutas, bendradarbiaudamas su Belcų valstybiniu Alecu Russo universitetu.

   Mokslinius tyrimus ir knygos leidimą parėmė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programa.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha