Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Moldova perima Lietuvos eurointegracijos patirtį

Sukurta 2023.07.17 / Atnaujinta 2023.07.17 15:05
   Moldova perima Lietuvos eurointegracijos patirtį
   Moldova perima Lietuvos eurointegracijos patirtį

   Liepos 10-11 dienomis Briuselyje Moldovos Respublikos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos ir kitų institucijų pareigūnai dalyvavo mokymų programos „Lietuvos integracija į ES: pagrindinės pamokos“ antrojoje dalyje. Mokymų tikslas - padėti Moldovai pasiruošti stojimo į Europos Sąjungą deryboms ir stiprinti už eurointegraciją atsakingų pareigūnų kompetencijas.

   Pirmoje mokymų programos dalyje, kuri vyko š. m. birželio 5-9 dienomis Vilniuje, Moldovos delegacijai buvo išsamiai pristatyta Lietuvos patirtis ir išmoktos pamokos, ES reikalų koordinavimo modelis, ES institucinė sąranga, bendradarbiavimas su valstybėmis narėmis ir kiti aktualūs klausimai.

   Mokymų Briuselyje metu eurointegracijos srityje dirbantys Moldovos pareigūnai susipažino su Europos reikalų sostinėje veikiančiomis institucijomis – Europos Parlamentu ir Europos Komisija, Europos išorės veiksmų tarnyba, sankcijų politika, strateginės komunikacijos ir kovos su dezinformacija koordinavimu, naujausia informacija apie ES paramos Moldovai kryptis. Moldovos pareigūnams surengti praktiniai užsiėmimai, jie supažindinti su efektyvaus ir paveikaus kalbėjimo, kai vyksta vertimas į kitas kalbas, metodais. Moldovos delegacija taip pat susitiko su Europos Komisijos nario, atsakingo už aplinkosaugą, vandenynus ir žvejybą, V. Sinkevičiaus kabineto nariu A. Riboku.

   Mokymai eurointegracijos klausimais Moldovos pareigūnams surengti įgyvendinant nuo 2022 m. Užsienio reikalų ministerijos finansuojamą vystomojo bendradarbiavimo projektą „Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos administracinių ir institucinių gebėjimų ir valdymo stiprinimas“. Moldovos pareigūnams jau pristatyta Lietuvos patirtis kuriant Lietuvos diplomatinės tarnybos modelį – teisinės ir administracinės sąrangos, ekonominės diplomatijos, strateginės komunikacijos ir hibridinių grėsmių valdymo srityse.

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha