Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Visi rinkėjai, pageidaujantys balsuoti užsienyje paštu arba atvykę asmeniškai į Lietuvos diplomatines atstovybes, jau gali registruotis VRK administruojamame portale www.rinkejopuslapis.lt

Pagrindinė šių rinkimų naujovė – rinkėjų patogumui sudaryta galimybė registruotis balsuoti iš karto visuose šiemet vyksiančiuose rinkimuose ir referendume.

Registracija balsuoti pasirinktuose rinkimuose taip pat išlieka. Tai turėtų būti patogu tiems rinkėjams, kurie rinkimų metu užsienyje viešės laikinai arba kitais metais planuoja keisti gyvenamąją vietą.

Balsuoti užsienyje galės ne tik ten nuolat gyvenantys ar studijuoti išvykę Lietuvos Respublikos piliečiai, bet ir tie, kurie rinkimų metu bus išvykę laikinai: atostogaus, keliaus darbo reikalais ir pan.  

Lietuviai Moldovoje »
pirma.jpg

Liepos 10-11 dienomis Briuselyje Moldovos Respublikos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos ir kitų institucijų pareigūnai dalyvavo mokymų programos „Lietuvos integracija į ES: pagrindinės pamokos“ antrojoje dalyje. Mokymų tikslas - padėti Moldovai pasiruošti stojimo į Europos Sąjungą deryboms ir stiprinti už eurointegraciją atsakingų pareigūnų kompetencijas.

Užsienio politika ir diplomatija »
DSC_8083.JPG

Birželio 5-9 d. Lietuvos aplinkos ministerijos atstovas Irmantas Valūnas kartu su kolege iš Portugalijos dalyvavo Europos Komisijos finansuojamoje techninės pagalbos ir informacijos mainų misijoje  (TAIEX) Moldovoje vandens tiekimo ir nuotekų  tvarkymo  klausimais.  

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
Vilnius1.jpg

Moldovos Nacionaliniame istorijos muziejuje eksponuojama senųjų Vilniaus fotografijų paroda, skirta miesto paminėjimo 700 metų jubiliejui.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Moldovoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
MD frumoasa.jpg
Dailės paroda Europe Café Įkelta2023.05.30

Nuo gegužės 23 d. Europos informacijos centre Europe Café Kišiniove veikia Lietuvos teisininkės Aušros Rauličkytės akvarelės darbų paroda. Aušra Rauličkytė yra teisės mokslų daktarė, konstitucinės teisės ir teisės reformų ekspertė. Nuo 2021 m. ji dirba Moldovoje kaip ES finansuojamo projekto „Didinti skaidrumą, atskaitomybę ir prieigą prie teismų sistemos“, kurį įgyvendina Centrinė projektų valdymo agentūra ir Expertise France, komandos vadovė.

Lietuviai Moldovoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
345063000_1611279429344248_7292820712516330486_n.jpg

Lietuvos ir Lenkijos ambasados Kišiniove surengė iškilmingą priėmimą ir koncertą, skirtą paminėti Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. konstitucijos paskelbimo metines.

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
IMG-20230504-WA0011.jpg

15-oje Moldovos įstaigų – ligoninėse, mokyklose, darželiuose, kultūros įstaigose – pradeda veikti Lietuvos finansuotos saulės elektrinės. Bendra jų galia siekia beveik 1 MW. Tam iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 800 tūkst. eurų. Elektrinės leis įstaigoms pasigaminti apie pusę joms reikalingos elektros energijos ir sutaupys apie tūkstantį tonų CO2.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha