Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
2022-12-05_PS_JAV_VD_E.Germain_photo1.jpg

Gruodžio 5 dieną viceministras Jonas Survila susitiko su JAV Valstybės departamento specialiąja pasiuntine Holokausto klausimais Ellen Germain. Susitikimo metu aptarti Holokausto švietimo, kovos su antisemitizmo apraiškomis ir Holokausto atminimo įamžinimo klausimai.

Ministerijos naujienos » Naujienos »
22160_24ffc36cac7ea9d1adbb1a3861636307.jpg

Gruodžio 5 d. Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas Berlyne susitiko su Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Tobias Lindneriu. 

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » NATO ir tarptautinis saugumas » Naujienos »
Lauzikas.jpg

Lapkričio 28 - gruodžio 3 dienomis Rabate (Maroko Karalystė) vyko UNESCO Nematerialaus kultūros paveldo Tarpvyriausybinio komiteto 17-oji sesija, kurios metu buvo surengti rinkimai į šio komiteto Vertinimo komisiją. Į Vertinimo komisiją Lietuva buvo iškėlusi Vilniaus universiteto profesoriaus Rimvydo Laužiko kandidatūrą, savo kandidatūras taip pat iškėlė ir Albanija bei Rumunija.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »

Lapkričio 24 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos specialiojoje sesijoje, skirtoje blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Irane aptarti, ypač dėl grubiai pažeidžiamų moterų ir vaikų teisių.

Daugiašaliai santykiai » Naujienos » Kalbos, pareiškimai »
IMG_4094.JPEG

Rugsėjo 19-23 dienomis Lietuva aktyviai dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) antrosios savaitės darbe, didžiausią dėmesį skirdama žmogaus teisių padėčiai Rusijoje, Baltarusijoje ir Rusijos agresijai prieš Ukrainą, taip pat priverstinių dingimų, pilietinės visuomenės įtraukimo temoms, neįgaliųjų teisėms bei žmogaus teisių padėčiai Mianmare ir Sirijoje.

Naujienos »
ID_HRC.jpg

Rugsėjo 12-16 dienomis Lietuva Jungtinių Tautų (JT)  Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijos posėdžiuose didžiausią dėmesį skyrė moterų ir mergaičių teisėms Afganistane, teisei į vystymąsi, teisei į tiesą, teisingumą ir žalos atlyginimą, o bendrųjų debatų metu Lietuva atkreipė dėmesį į Rusijos agresijos prieš Ukrainą keliamas grėsmes taisyklėmis paremtai tarptautinei tvarkai bei išreiškė susirūpinimą dėl žmogaus teisių padėties Rusijoje, Kinijoje, Baltarusijoje, Afganistane ir Etiopijoje. 26 Europos Sąjungos šalys, įskaitant Lietuvą, sutarė teikti rezoliuciją dėl žmogaus teisių padėties Rusijoje.

Pagrindinis rezoliucijos tikslas – JT Specialiojo pranešėjo mandato žmogaus teisių padėties Rusijoje stebėsenai ir raportavimui įsteigimas.

Naujienos »
12.jpg

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis rugsėjo 14 dieną lankosi Odesoje (Ukraina), kur kartu su  Airijos užsienio reikalų ir gynybos ministru Simon Coveney susitiko su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba. Susitikime G. Landsbergis pabrėžė, kad, norint išvengti branduolinės katastrofos Europoje, būtina užtikrinti Zaporižios atominės elektrinės saugumą, o tam būtinas visiškas rusų okupacinių pajėgų išstūmimas,  kurį turėtų padėti įgyvendinti tarptautinė bendruomenė bei koalicija.

Situacija Ukrainoje » Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Naujienos »
DSC_2027.jpg

Rugsėjo 14 dieną įvyko Lietuvos ir Egipto užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas ir Egipto užsienio reikalų viceministras Ihab Nasr. Konsultacijų metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas tarptautiniuose formatuose, Rusijos agresijos prieš Ukrainą sukeltos maisto ir energetikos krizės. Daug dėmesio skirta klimato kaitos klausimams ir pasirengimui Jungtinių Tautų (JT) klimato kaitos konferencijai (COP27), kuri lapkričio 6-18 dienomis vyks Šarm el Šeiche, Egipte. Taip pat diskutuota Europos kaimynystės ir Artimųjų Rytų šalių aktualijomis.

Naujienos »
DSC_5265.jpg

Rugpjūčio 17 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas susitiko su naujuoju Islandijos ambasadoriumi Harald Aspelund. Susitikimo metu buvo aptarti Lietuvos ir Islandijos dvišaliai santykiai bei glaudaus bendradarbiavimo Šiaurės ir Baltijos aštuoneto (NB8) formatu svarba, Rusijos agresija prieš Ukrainą ir tolesnė parama Ukrainai bei iššūkiai, kuriuos patiria demokratijos visame pasaulyje.

Dvišaliai santykiai » Naujienos »
URM.jpg

Reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią netikslią ir klaidinančią informaciją apie Tarptautinių sankcijų komisijos veiklą, Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad Tarptautinių sankcijų koordinavimo komisija buvo sudaryta Vyriausybės 2022 metų gegužės 25 dienos nutarimu Nr. 535 „Dėl Lietuvos Respublikos tarptautinių sankcijų įstatymo įgyvendinimo“.

Ministerijos naujienos » Naujienos »
2.jpg

Liepos 14 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje pristatyta Maskvos mechanizmo ataskaita dėl tarptautinių humanitarinės ir žmogaus teisių pažeidimų, karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui, vykdytų Ukrainoje. Ataskaitoje nepriklausomi ekspertai pabrėžė, kad Rusijos pajėgos akivaizdžiai pažeidė tarptautinę humanitarinę teisę ir vykdė sunkiausius tarptautinės žmogaus teisių teisės pažeidimus.

Lietuvos pirmininkavimo ESBO » Naujienos »
Daugiau naujienų