Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »

Vykdant įsipareigojimą stiprinti Lietuvos diplomatinę tarnybą, teikiamas Diplomatinės tarnybos įstatymo pakeitimo projektas, kuris sudarys sąlygas veiksmingai ir depolitizuotai diplomatinei tarnybai.

Ministerijos naujienos »
P17_8498r.jpg

Liepos 22 dieną Užsienio reikalų ministerijos (URM) kanclerė Inga Černiuk ir Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius prof. dr. Eugenijus Valatka pasirašė URM ir KTU tarpusavio bendradarbiavimo sutartį.

Ministerijos naujienos » Naujienos »
Untitled design.png

Liepos 22 dieną Vašingtono aikštėje Vilniuje bus minimos Sumner Welles deklaracijos 81-ių metų sukakties metinės. Ši šventė skirta padėkoti artimai Lietuvos sąjungininkei ir partnerei JAV už Baltijos šalių okupacijos nepripažinimo politiką.

Kultūros renginiai » Ministerijos naujienos »

Užsienio reikalų ministerija informuoja gavusi pranešimą iš Taipėjaus, kad Lietuvoje bus atidaroma Taivaniečių atstovybė, kuri savo veiklą pradės atvykus atstovybės vadovui, URM žiniomis, dar šią vasarą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga skyrė apdovanojimus Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai.png

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Pasaulio lietuvių vienybės dienos (minimos liepos 17-tą dieną) proga, Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų teikimu,  garbės ženklu ,,Už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai“ apdovanojo JAV lietuvių bendruomenę ir nusipelniusius užsienyje gyvenančius lietuvius.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
DSC_1144.jpg

Liepos 16 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje Vašingtone įsikūrusio JAV analitinio centro „Atlantic Council“ diskusijoje „Kova už laisvę Rytų Europoje ir už jos ribų (The Fight for Freedom in Eastern Europe and Beyond)”. Renginio metu ministras pristatė Lietuvos veiksmus remiant demokratinę Baltarusijos opoziciją, atsaką į Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomas represijas bei migracijos srautų pasitelkimą, bandant suskaldyti Europos Sąjungos (ES) ir transatlantinę vienybę. Taip pat aptarta būtinybė demokratijoms vieningai reaguoti į autokratijų vykdomus žmogaus teisių pažeidimus mūsų regione ir pasaulyje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Random 4.jpg

Liepos 11 dieną Moldovoje įvyko išankstiniai parlamento rinkimai. Tarptautinių stebėtojų vertinimu rinkimai buvo gerai organizuoti, konkurencingi ir atitiko esminius tarptautinius standartus. Rinkimų dieną balsavimo procesas buvo ramus, skaidrus ir bendrai vertinamas pozityviai.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
529b417d-62dc-4b8a-b831-8a5f8c4841fa_CC European Union.jpg

Liepos 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvaudamas Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje akcentavo ES solidarumo su Lietuva, šiuo metu patiriančia migracijos spaudimą iš Baltarusijos režimo, svarbą, siūlė svarstyti bendro ES atsako priemones.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
URM kancleres Ingos Cerniuk vizitas_URM_MRU sutarties pasirasymas-9278.jpg

Liepos 12 dieną Užsienio reikalų ministerijos (URM) kanclerė Inga Černiuk ir Mykolo Romerio Universiteto (MRU) rektorė prof. dr. Inga Žalėnienė pasirašė URM ir MRU tarpusavio bendradarbiavimo sutartį.

Ministerijos naujienos »
DSC_9954.jpg

Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitikime su Europos Tarybos (ET) Generaline Sekretore Marija Pejčinović Burić aptarė regiono aktualijas bei ET ir Lietuvos vaidmenį ginant pagrindines organizacijos vertybes: demokratiją, teisės viršenybę ir žmogaus teises.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_0021.jpg

Liepos 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Šveicarijos Federalinės Tarybos viceprezidentu ir užsienio reikalų ministru Ignazio Cassis‘u. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius Lietuvos ir Šveicarijos santykius, situaciją Baltarusijoje, įskaitant nelegalios migracijos klausimą, reformų procesą Ukrainoje bei Europos Sąjungos (ES) – Šveicarijos santykių ateitį.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »

Liepos 7 dieną, reaguojant į tęstinius, sisteminius ir nedraugiškus Baltarusijos Respublikos (BR) veiksmus Lietuvos atžvilgiu, į Lietuvos Respublikos (LR) užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta BR ambasados laikinoji reikalų patikėtinė, kuriai įteikta nota, informuojanti apie BR diplomatinio atstovavimo Lietuvoje mažinimą.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DSC_9679.jpg

Liepos 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Vilniuje susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ir prekybos ministru Péter Szijjártó (Pėteriu Sijarto), kuris dalyvauja Ukrainos reformų konferencijoje. 

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
DSC_8591.jpg

Liepos 6 – 7 dienomis Vilniuje vyko trečiasis „Liublino trikampio“ – Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos – užsienio reikalų ministrų susitikimas. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pasveikino Lenkijos ir Ukrainos kolegas atvykus į Ukrainos reformų konferencijos išvakarėse surengtą „Liublino trikampio“ susitikimą, kuris po ilgos pandemijos sąlygotos pertraukos suteikė ministrams galimybę tiesiogiai, o ne virtualiu formatu aptarti įvairius glaudesnio trišalio bendradarbiavimo aspektus.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
DJ_20210703_1.JPG

Liepos 3 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Japonijos kolega Toshimitsu Motegi. Susitikimo metu ministrai aptarė dvišalius Lietuvos-Japonijos santykius, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose bei regionines ir tarptautines aktualijas.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Daugiau naujienų