Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva griežtai pasmerkė cheminio ginklo panaudojimo atvejus Sirijoje ir Rusioje

Sukurta 2021.04.21 / Atnaujinta 2021.04.21 13:35
   Lietuva griežtai pasmerkė cheminio ginklo panaudojimo atvejus Sirijoje ir Rusioje
   Lietuva griežtai pasmerkė cheminio ginklo panaudojimo atvejus Sirijoje ir Rusioje

   Balandžio 20-21 dienomis Hagoje (Nyderlandai) vyksta Cheminio ginklo konvencijos Valstybių narių konferencijos 25-oji sesija, kurioje aptariami cheminio ginklo panaudojimo atvejai Sirijoje ir Rusijoje bei kiti klausimai.

   Konferencijos metu Lietuvos nuolatinis atstovas Cheminio ginklo uždraudimo organizacijoje (angl. Organisation for the Prohibition of Chemical Weapons – OPCW) ambasadorius Vidmantas Purlys pažymėjo, kad Lietuva griežtai smerkia tai, jog Sirija naudojo cheminį ginklą. Lietuva laikosi nuomonės, kad už šį Konvencijos pažeidimą turi būti atsakyta ir tokie veiksmai negali likti nebaudžiami. Dėl šios priežasties Lietuva palaikė Konferencijos sprendimą, pagal kurį Sirijos teisės ir privilegijos Konvencijos ribose buvo suspenduotos. Sirija negalės naudotis balsavimo teise Valstybių narių konferencijoje ir Vykdomojoje taryboje, negalės dalyvauti rinkimuose į Vykdomąją tarybą, užimti jokių pareigų Valstybių narių konferencijoje ir kitose institucijose. Šis sprendimas galios iki tol, kol Sirija deklaruos visas turimas cheminio ginklo atsargas ir jų laikymo vietas.

   OPCW Tyrimo ir identifikavimo grupės 2020 ir 2021 metais pateiktose ataskaitose nustatyta, kad už cheminio ginklo panaudojimo atvejus Sirijoje 2017 ir 2018 metais yra atsakingos Sirijos karinės oro pajėgos.

   Konferencijos metu ambasadorius V. Purlys taip pat pasmerkė bandymą nunuodyti Aleksejų Navalną Rusijoje 2020 metų rugpjūčio mėnesį, ragino Rusiją atskleisti šio nusikaltimo aplinkybes, bendradarbiauti šiuo klausimu su OPCW ir patraukti sunkaus nusikaltimo vykdytojus atsakomybėn.

   Cheminio ginklo uždraudimo organizacija prižiūri Cheminio ginklo konvencijos įgyvendinimą, kuri buvo priimta 1997 metais. Konvencijos tikslas – siekti visų cheminių ginklų sunaikinimo. Konvencijai priklauso 193 valstybės narės.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Europos Sąjungos nuotrauka.jpg

   Gegužės 10 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų taryboje Briuselyje (Belgija), kurioje didžiausias dėmesys skirtas transatlantiniams santykiams, neatslūgstančiai įtampai ES santykiuose su Rusija, situacijai Vakarų Balkanų regione, Baltarusijoje ir kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »
   Riga StratCom 2.jpg

   Gegužės 7 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu dalyvavo NATO Strateginės komunikacijos kompetencijų centro, įsikūrusio Rygoje (Latvija), renginyje „Rygos strateginės komunikacijos dialogas“, kurio metu skaitė pagrindinį pranešimą diskusijoje apie atgrasymo strategiją šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.

   Daugiašaliai santykiai »

   Šiandien, balandžio 28 dieną, į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Lietuvos atstovybės Maskvoje vadovas Eitvydas Bajarūnas, kuriam buvo įteikta nota dėl dviejų Lietuvos atstovybės darbuotojų – diplomato ir valstybės tarnautojo – išsiuntimo. Ambasadorius buvo informuotas, jog šis Rusijos Federacijos žingsnis yra atsakas į oficialiojo Vilniaus veiksmus, kai praėjusį penktadienį du Rusijos ambasados Vilniuje darbuotojai buvo paskelbti nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje dėl jų veiklos nesuderinamos su diplomato statusu, nurodant jiems išvykti iš Lietuvos per 7 dienas.

   Dvišaliai santykiai »

   Šiandien, balandžio 23 dieną, į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje atstovas, kuriam buvo įteikta nota, skelbianti du Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje darbuotojus nepageidaujamais asmenimis Lietuvoje už veiklą, nesuderinamą su diplomato statusu, ir nurodanti jiems išvykti iš Lietuvos per septynias dienas.

   Konsulinės naujienos »

   Balandžio 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Vitu Korseltu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   DSC_8069.jpg

   Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

   Daugiašaliai santykiai »