Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami

Sukurta 2020.11.19 / Atnaujinta 2020.11.19 12:02
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami
   ES be Jungtinės Karalystės: pokyčiai prekyboje neišvengiami

   Lapkričio 19 dieną Užsienio reikalų ministerija kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ir Lietuvos pramonininkų konfederacija surengė seminarą „ES be Jungtinės Karalystės. Kaip pasirengti 2021-iesiems?“. Seminaras surengtas, siekiant paskatinti verslą ruoštis Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) pereinamojo laikotarpio pabaigai sausio 1 dieną,  kai iš esmės keisis ES prekybos su JK sąlygos.

   „Skatiname Lietuvos įmones persižiūrėti savo veiklos JK schemas, logistiką, įsivertinti galimas rizikas ir pasiruošti pokyčiams. Tik taip galima sumažinti potencialias rizikas“, - sakė viceministras A. Zananavičius.

   Šiuo metu intensyviai vyksta derybos dėl ateities santykių ir būsimų prekybos tarp ES ir JK sąlygų.

   „Derybos yra pasiekę kritinę fazę, per kurią turėtų paaiškėti, ar bus pasiektas susitarimas.  Tačiau net ir pasiekus prekybos sutartį, pokyčių daugelyje bendradarbiavimo su JK sričių nebeišvengsime“, - teigė viceministras.

   Seminare daug dėmesio skirta muitinės klausimams, su kuriais verslas susidurs pirmiausia: nuo sausio 1 dienos kompanijos neišvengs muitinės procedūrų, deklaracijų, leidimų ir kitų privalomų aspektų.

   Eksportuojant pramonines prekes įmonėms reikės atsinaujinti atitikties sertifikatus, o vežant maisto produktus gali prireikti veterinarinių leidimų ir papildomų patikrų.

   Derybose taip pat aktyviai siekiama, kad po pereinamojo laikotarpio Lietuvos vežėjai ir toliau galėtų vežti krovinius į JK. Įmonės turi įsivertinti riziką, kad dėl atsiradusių muitinės patikrų transporto priemonių judėjimas JK pasienyje neabejotinai sulėtės ir jau dabar  pagalvoti apie kai kuriuos logistikos procesus.

   Renginyje taip pat pristatyta būsima JK imigracijos sistema. Nuo kitų metų laisvas asmenų judėjimas su JK baigsis, o naujai atvykstantiems darbuotojams iš ES bus numatyti įvairūs reikalavimai, taikomi ir kitoms trečiosioms šalims.

   Jungtinė Karalystė yra viena iš pagrindinių Lietuvos prekybinių partnerių, į kurią prekių ir paslaugų šalies kompanijos 2019 metais eksportavo už beveik 1,5 mlrd. eurų. Tarp Lietuvos eksporto krypčių už ES ribų JK lenkia tik JAV, todėl Lietuva siekia kuo sklandesnio perėjimo prie naujo prekybinių santykių režimo.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Birželio 24-26 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Austrijos kolega Alexanderu Schallenbergu ir Rumunijos diplomatijos vadovu Bogdanu Aurescu viešės Pietų Kaukaze. Trijų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ministrų vizitas į Azerbaidžaną, Armėniją ir Sakartvelą rengiamas ES vyriausiojo įgaliotinio užsienio ir saugumo politikai ir Europos Komisijos vicepirmininko Josepo Borrellio pavedimu. Dėl šio vizito susitarta gegužės 27 dieną Lisabonoje vykusiame neformaliame ES užsienio reikalų ministrų (Gymnich) susitikime, kurio metu, be kita ko, diskutuota apie įšaldytus konfliktus ES Rytų kaimynystėje.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos » Europos Sąjunga »
   ateitis tavo rankose.jpg

   Birželio 7 dieną 11 val. Užsienio reikalų ministerija, Europos Parlamento biuras ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kviečia dalyvauti nuotolinėje diskusijoje ir kartu pradėti konferenciją dėl Europos ateities Lietuvoje.

   Daugiašaliai santykiai »
   DSC_6080.jpg

   Gegužės 18 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas dalyvavo neeilinėje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos vaizdo konferencijoje, kurioje aptarta gilėjanti krizė Izraelyje ir Palestinoje bei galimi ES veiksmai, siekiant sustabdyti besiplečiantį smurtą.

   Pasų centro atidarymas Mančesteryje - 2.jpg

   Siekdama sudaryti galimybes visiems užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams gauti reikalingus dokumentus ir kitas administracines paslaugas, Užsienio reikalų ministerija (URM) pradeda konsulinių paslaugų piliečiams užsienyje esminių pokyčių procesą.  Vienas reikšmingų žingsnių - gegužės 10 dieną Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje (JK) kartu su išorės paslaugų tiekėju atidaromas pasų centras Mančesteryje, kuriame bus teikiama Lietuvos asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinančių dokumentų išdavimo ir keitimo paslauga.

   Konsulinės naujienos »
   UK.jpg

   Gegužės 5 dieną  Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje kartu su Lenkijos ambasada ir Aberdyno universiteto Lenkijos-Lietuvos studijų centru surengė virtualų seminarą, skirtą Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.

   Atstovybių naujienos »
   20210413_124418.jpg

   Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

   Atstovybių naujienos »