URM informacija keliaujantiems

Sukurta 2020.02.28 / Atnaujinta 2021.05.17 17:36

Dėl pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai COVID-19 (koronaviruso) infekcijos Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtas karantinas. Iki 2021 m. gegužės 31 d. 24:00 val. Lietuvoje galioja šios karantino sąlygos: Koronstop.lt

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių tiek į užsienį, tiek į Lietuvą.

Informacija apie apribojimus užsienio valstybėse ir rekomendacijos keliaujantiems į užsienį nuolat atnaujinamos Keliauk.urm.lt

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444      |     WhatsApp: +370 699 83537     |      el.paštas:     [email protected]     |      Kiti naudingi kontaktai
 • Pasirinkite temą:


Atvykstantiems į Lietuvą

Nuo kovo 10 d. visiems, iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) testo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo iš nosiaryklės) rezultatą, atliktą 72 val. iki atvykimo.

 • Vykstantiems tarptautinio susisiekimo maršrutais, reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, rezultatą.
 • Vykstantiems asmeniniu transportu, privaloma turėti neigiamą COVID-19 tyrimo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. iki atvykimo į Lietuvą, rezultatą, arba per 24 val. nuo atvykimo užsiregistruoti tyrimui Lietuvoje.

Neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato nereikia pateikti:

 • asmenims iki 16 metų,
 • asmenims, persirgusiems COVID-19 (kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo ar atvykimo į Lietuvą),
 • pasiskiepijusiems asmenims (kurie yra pasiskiepiję vakcina, registruota Europos Sąjungos vaistinių preparatų registre pagal skiepijimo schemą).
 • ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis;
 • oficialių delegacijų nariams;
 • tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims.

Atvykstantiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 nustatymo tyrimą.Keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, nuo balandžio 26 dienos gali pateikti izoliacijos išimtį įrodančius dokumentus pildydami NVSC anketą atvykstantiems.

Visiems, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą, galioja Lietuvoje paskelbto karantino apribojimai. Daugiau informacijos: Koronastop.lt

Registracija NVSC

Visiems, grįžtantiems ar atvykstantiems į Lietuvą bet kokiu (organizuotu ar asmeniniu) transportu (oro, jūros, sausumos, nuosavu ar kt.) privaloma užsiregistruoti ir užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą iki atvykstant į Lietuvą.

Jeigu į Lietuvą keliaujate vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautiniais maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikite įlipdami į transporto priemonę kartu su kitais kelionės dokumentais (Žr. Aktualiausia informacija). (Operacijų vadovo sprendimas Nr. 1463 p. 2.3)

Į temų pasirinkimą

Atvykstantiems iš paveiktomis laikomų šalių

Šiuo metu visos užsienio šalys yra įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą.

 • Visiems, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš užsienio šalių, privaloma 10 dienų izoliacija (yra galimybė sutrumptinti izoliaciją savo lėšomis septintą izoliacijos dieną atlikus COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimą).
 • Nuo kovo 10 d. visiems, iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) testo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo iš nosiaryklės) rezultatą, atliktą 72 val. iki atvykimo.

Į Lietuvą vykstantys asmeniniu transportu tyrimą gali atlikti Lietuvoje:

 • Ne vėliau kaip per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą būtina užsiregistruoti skambinant Karštąja linija tel. nr. 1808 arba bet kurioje tyrimus atliekančioje patvirtintoje laboratorijoje.

Net ir gavus neigiamą koronaviruso (COVID-19) testo atsakymą, visiems atvykusiems iš paveiktomis laikomų šalių izoliacija yra privaloma.

Keliautojai, kuriems galėtų būti taikoma izoliacijos išimtis, nuo balandžio 26 dienos gali pateikti izoliacijos išimtį įrodančius dokumentus pildydami NVSC anketą atvykstantiems.

Grįžtantiems iš šalių, kuriose nustatytas naujų COVID-19 (koronaviruso) mutacijų plitimas, galioja griežtesnės izoliacijos sąlygos.

VISKAS APIE IZOLIACIJĄ       |      IZOLIAVIMOSI IŠIMTYS      |      AR GALIU PALIKTI IZOLIAVIMOSI VIETĄ

SVARBU:

Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų k.) apie persirgimą 180 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją.

Paveiktų šalių sąrašas sudaromas remiantis Europos Tarybos rekomendacijomis ir suskirstant valstybes į keturias kategorijas (Oficialus Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro paveiktų šalių žemėlapis)

Daugiau informacijos: Koronastop.lt; NVSC

Į temų pasirinkimą

Sienos kirtimas ir tranzitas per Lietuvos teritoriją

Nuo kovo 10 d. visiems, iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) testo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo iš nosiaryklės) rezultatą, atliktą 72 val. iki atvykimo. Vykstantiems asmeniniu transportu, tyrimą galima atlikti Lietuvoje per 24 val. nuo atvykimo. Visiems atvykusiems privaloma 10 dienų izoliacija, su galimybe susitrumpinti izoliaciją, savo lėšomis septintą izoliacijos dieną atlikus koronaviruso nustatymo tyrimą.

Visuose šalies oro uostuose ir jūrų uoste įrengti keleivių kontrolės punktai, kuriuose budi NVSC bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos specialistai ir vykdo sustiprintą kontrolę. Kontrolės metu tikrinama, ar keliautojai teisingai užpildė keleivių anketas, ar asmenys turi koronaviruso diagnostinių tyrimų rezultatus, t. y. pažymą dėl neigiamo koronaviruso testo rezultato. Taip pat bus tikrinama ar asmenys, kurie buvo registruoti koronaviruso diagnostiniam tyrimui, tokį tyrimą atliko nustatytu laiku. Tyrimo neatlikus nustatytu laiku, asmenims gali grėsti administracinė atsakomybė.

Iš užsienio sugrįžę ar atvykę vežėjai, ekipažų ir įgulų nariai privalo izoliuotis 10 dienų, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą dienos. Šie reikalavimai taikomi ekipažams ir įgulų nariams (tiek užsieniečiams, tiek Lietuvos piliečiams), dirbantiems Lietuvos ar tarptautinėse visų transporto priemonių vežėjų įmonėse. Izoliacija netaikoma tranzitu be sustojimų per Lietuvos teritoriją vykstantiems ekipažams, taip pat orlaivių ekipažams, kai ekipažo nariai tarp reisų nepalieka transporto priemonės.

 • Į Lietuvą leidžiama atvykti visiems Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Andoros Kunigaikštystės, Monako Kunigaikštystės, San Marino Respublikos ir Šventojo Sosto (Vatikano Miesto Valstybės) piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, tačiau atvykusiems užsienio, reikės atlikti koronaviruso (COVID-19) nustatymo testą ir 10 dienų praleisti izoliacijoje.
 • Į Lietuvą leidžiama atvykti užsieniečiams, turintiems teisę gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą, ar dėl kurių Migracijos departamentas priėmė sprendimą išduoti teisę gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą ir užsieniečiams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių ir užsieniečių, turinčių teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtinančius dokumentus, šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai (asmenys, su kuriais sudaryta registruotos partnerystės sutartis), globėjai); taip pat, turintiems nacionalinę vizą ar dėl kurių Migracijos departamentas priėmė sprendimą išduoti nacionalinę vizą.
 • Visi, atvykstantys į Lietuvą, privalo užsiregistruoti NVSC ir laikytis karantino Lietuvos teritorijoje apribojimų.

Visi sienos kirtimo apribojimai ir išimtys: Nutarimas Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“

Vykimas per Lietuvos teritoriją tranzitu leidžiamas jeigu:

 • keliaujantieji grįžta į gyvenamosios vietos valstybę;
 • dėl keliaujančių asmenų yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas;
 • keliaujantieji naudojasi supaprastintu asmenų tranzitu iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal. Šis asmenų tranzitas vykdomas tik per Kenos geležinkelio pasienio kontrolės punktą ir Kybartų geležinkelio pasienio kontrolės punktą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro nustatytomis sąlygomis.

Vykstantiems per Lietuvos teritoriją tranzitu registruotis NVSC nereikia.

Daugiau informacijos: pasienis.lt; Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos; NVSC

Į temų pasirinkimą

Naudingi kontaktai

Daugiau informacijos dėl COVID-19 ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

„Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 20:00 val. kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 66 01 1808). 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai konsultuoja ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais bei švenčių dienomis. Konsultacijos  teikiamos bendruoju konsultacijų telefono numeriu +370 (5) 264 9676 kasdien (I–IV 8:00–17:00, V 8:00–15:45; savaitgaliais – 8:00–17:00).

Klausimais apie COVID-19 infekciją galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

Dažniausiai užduodami klausimai dėl valstybės sienos kirtimo karantino metu: http://pasienis.lt.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės priimti sprendimai dėl situacijos valdymo ir kita informacija apie padėtį šalyje: Koronastop.lt.

Į temų pasirinkimą