Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Lietuva ir Moldova pažymėjo diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį

Sukurta 2017.07.10 / Atnaujinta 2017.07.10 18:24
   Lietuva ir Moldova pažymėjo diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį
   Lietuva ir Moldova pažymėjo diplomatinių santykių užmezgimo 25-metį

   Moldovos Pašto ir Lietuvos Respublikos ambasados Moldovos Respublikoje iniciatyva, palaikant Moldovos Respublikos Užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijai, išleistas proginis pašto ženklas, skirtas Lietuvos ir Moldovos diplomatinių santykių užmezgimo 25-mečiui pažymėti. Lietuvos Respublikos ambasadoje liepos 6 d. įvyko šio pašto ženklo proginis antspaudavimas. Pašto ženklas antspauduotas specialiu, šiai progai pagamintu spaudu, kuriame pavaizduotos Tighinos ir Trakų pilys.

   Šia proga Lietuvos ambasadorius R. Latakas pažymėjo, kad Moldova yra viena iš Rytų partnerystės valstybių, kuriai skiriamas ypatingas Lietuvos dėmesys. Lietuva ir toliau tvirtai pasiryžusi, remdamasi abipusio pasitikėjimo ir pagarbos, atvirumo ir visapusiško bendradarbiavimo abiejų valstybių tautų naudai principais, stiprinti strateginę partnerystę su Moldovos Respublika.

   Užsienio reikalų ir Europos integracijos viceministras L. Darii savo pasisakyme akcentavo, kad Moldova prisimena tą sunkų 1989–1991 metų laikotarpį, kai mūsų šalys siekė nepriklausomybės. Lietuvos atstovai ne kartą dalyvavo Kišiniove vykusiuose masiniuose renginiuose. Užmezgus diplomatinius santykius Moldova džiaugėsi Lietuvos pasiekimais, jos integracija į Europos Sąjungą ir NATO. Viceministras taip pat pabrėžė, kad Moldova visada jautė Lietuvos palaikymą.

   Renginyje dalyvavo užsienio šalių, reziduojančių Moldovos Respublikoje ambasadoriai, Moldovos Pašto atstovai bei kiti svečiai. 

   Lietuvos ir Moldovos diplomatiniai santykiai buvo užmegzti 1992 metų liepos 8 dieną. 2006 metais abi šalys sostinėse atidarė savo ambasadas.

   Naujienlaiškio prenumerata