Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kišiniove lankėsi Lietuvos teisingumo ministrė

Sukurta 2017.06.29 / Atnaujinta 2017.06.29 12:40
   Kišiniove lankėsi Lietuvos teisingumo ministrė
   Kišiniove lankėsi Lietuvos teisingumo ministrė

   Lietuvos teisingumo ministrė M. Vainiutė birželio 20-22 dienomis lankėsi Kišiniove, kur susitiko su Moldovos teisingumo ministru V. Cebotari. Susitikimo metu buvo aptartos galimybės bendradarbiauti tarptautinių žmogaus teisių principinių nuostatų perkėlime į nacionalinę teisę, kovos su korupcija teisinės bazės stiprinime ir pranešėjų apsaugos kūrime. Taip pat  sutarta tobulinti valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistemą bei dalintis patirtimi kuriant teisinius registrus ir juos tvarkant.

   „Moldovai, einančiai eurointegracijos keliu, labai svarbu siekti konkrečių reformų rezultatų, stiprinti teisės viršenybę, kovoti su korupcija ir pinigų plovimu, – sakė M. Vainiutė. – Džiaugiamės, kad Lietuvos ekspertai aktyviai dalyvauja ES projektuose, kuriais siekiama paspartinti Moldovos teisingumo sektoriaus reformą, stiprinti konstitucinę teisę“.

   Vizito metu ministrė taip pat susitiko su Aukščiausios teisėjų tarybos pirmininku bei apsilankė Moldovos Konstituciniame Teisme.

   Šiuo metu Lietuvos konstitucinės teisės ekspertai dalyvauja paramos Moldovos Konstituciniam Teismui projekte, kurį finansuoja Europos Sąjunga.

   Naujienlaiškio prenumerata