Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA MOLDOVOS RESPUBLIKOJE

Adresas: I. Vasilenco 24/1, Chisinau 2001, MOLDOVA

plačiau »

Tel. +373 22543194
Faksas +373 22234287
El. paštas

Kišiniove atidaryta paroda „Lietuva pašto siuntoje“

Sukurta 2017.02.15 / Atnaujinta 2017.02.15 15:32
   Kišiniove atidaryta paroda „Lietuva pašto siuntoje“
   Kišiniove atidaryta paroda „Lietuva pašto siuntoje“
   Kišiniove atidaryta paroda „Lietuva pašto siuntoje“

   Vasario 14 d. Moldovos Respublikos kultūros viceministras Gheorghe Postica ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Moldovoje Rimantas Latakas Nacionaliniame istorijos muziejuje Kišiniove atidarė interaktyvią parodą „Lietuva pašto siuntoje“.

   Ši paroda – tai keliaujantis įdomybių kambarys, pristatantis UNESCO paveldą Lietuvoje. Visi objektai paslėpti pašto siuntinius primenančiose skryniose, kurias atidarius galima išvysti dešimt Lietuvoje esančių kultūros ir gamtos stebuklų, įrašytų į UNESCO registrus ir sąrašus.

   „Didelė garbė turėti kultūros ir gamtos paveldo objektus ir vietoves įtrauktus į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašus. Norėčiau atkreipti dėmesį, kad vienas iš parodoje eksponuojamų objektų jungia Lietuvą ir Moldovą. Tai nuo Norvegijos iki Juodosios jūros besitęsiantis Struvės geodezinis lankas, kuris yra bendras dešimties valstybių UNESCO paveldo objektas“ – pažymėjo ambasadorius R. Latakas bei išreiškė viltį, kad paroda suteiks galimybę atrasti apie Lietuvą kažką naujo. Ambasadorius taip pat pasveikino Kišiniove gyvenančius ar dirbančius lietuvius su artėjančia švente - Vasario 16-ąją.

   Kultūros viceministras G. Postica, dėkodamas už parodos aktualia Moldovai tema eksponavimą Kišiniove, pažymėjo, kad Lietuva yra pavyzdys Moldovai nematerialaus kultūros paveldo, įtraukto UNESCO sąrašą, apsaugos srityje.

   Tarp vaizdine ir garsine informacija papildytų parodos „Lietuva pašto siuntoje“ eksponatų galima rasti Kernavės archeologinį draustinį, Kuršių neriją, Vilniaus senamiestį, Dainų šventę ir kitus įžymius Lietuvos objektus.

   Paroda Nacionaliniame istorijos muziejuje bus eksponuojama iki kovo 10 d. Maloniai kviečiame aplankyti.

   Naujienlaiškio prenumerata