Dažniausiai užduodami klausimai

Sukurta 2020.03.19 / Atnaujinta 2020.10.09 08:56
 • Ar Lietuvoje vis dar galioja karantinas?
  Vyriausybė priėmė sprendimą atšaukti karantiną nuo 2020 m. birželio 16 d. 24.00 val., tačiau liko galioti paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės. Lietuvoje liko galioti trečias (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygis

 • Kaip Lietuvos piliečiams parvykti į Lietuvą?
  Nuo rugsėjo 15 dienos grįžtant ar atvykstant į Lietuvą oro, jūrų ar sausumos transportu privaloma užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradedant kelionę bet kuriuo transportu, asmuo turi užpildyti anketą ir gauti registracijos patvirtinimą - QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.

  Visiems asmenims, atvykstantiems iš paveiktų šalių, taip pat privaloma laikytis nustatytų izoliacijos sąlygų

  Aktualią Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją keliaujantiems rasite čia

  Informaciją apie atnaujinamus skrydžius į/iš Vilniaus oro uosto rasite čia. Informaciją apie atnaujinamus skrydžius į/iš Kauno oro uosto rasite čia. Informaciją apie atnaujinamus skrydžius į/iš Palangos oro uosto rasite čia.

  Informaciją apie valstybinės sienos kirtimą automobiliu rasite čia.
  Informaciją apie keltus rasite čia.

 • Ar galima išvykti iš Lietuvos į užsienio valstybes?
  Kelionės rekomendaciją konkrečiai valstybei galite pasitikrinti https://keliauk.urm.lt puslapyje.

  Užsieniečiai ar Lietuvos piliečiai, grįžę iš paveiktomis laikomų šalių (šalių sąrašas) ir kuriems yra privaloma 14 dienų izoliacija, tačiau norintys išvykti iš Lietuvos anksčiau nei po 14 dienų, ne mažiau nei likus 24 valandoms iki išvykimo privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) apie planuojamą išvykimo datą ir laiką.

  Atkreipiame dėmesį, kad sergamumo situacija gali pasikeisti labai greitai ir tai gali lemti būtinų apribojimų tiek užsienio valstybėse, tiek Lietuvoje atnaujinimą. Lietuvos piliečiai, planuojantys keliones į užsienį, ypač už Europos ribų, raginami itin atsakingai įvertinti galimus kelionės trikdžius ir pasidomėti užsienio valstybėse vis dar taikomais reikalavimais atvykusiems izoliuotis ir pan.

  Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją bei tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje - iOS: https://goo.gl/dOxeli, Android: https://goo.gl/rPwrfx.

  Birželio 15 d. pradėjo veikti svetainė Re-open EU, padėsianti ES piliečiams greitai rasti informaciją apie juos dominančią ES šalį, COVID-19 situaciją, visuomenės saugumą ir sveikatos protokolus bei informaciją apie poilsio paslaugas ir maitinimo įstaigas ES šalyse.

 • Ar užsienio piliečiai gali atvykti į Lietuvą?
  Vyriausybė priėmė sprendimą atšaukti karantiną nuo 2020 m. birželio 16 d. 24.00 val., tačiau liko galioti paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.

  Nuo rugsėjo 15 dienos grįžtant ar atvykstant į Lietuvą oro, jūrų ar sausumos transportu privaloma užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradedant kelionę bet kuriuo transportu, asmuo turi užpildyti anketą ir gauti registracijos patvirtinimą - QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu.

  Šiuo metu galiojančiu valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu, visiems užsieniečiams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių (nepriklausančių Europos ekonominės erdvės valstybėms, Šveicarijai ir Jungtinei Karalystei), bus privaloma 14 dienų izoliacija (su galimybe sutrumpinti izoliacijos laikotarpį iki 10 dienų; Daugiau informacijos SAM). Išimtis ir daugiau informacijos galite rasti čia.

  Į šalį leidžiama atvykti užsieniečiams:

  - Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečius ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, atvykstantiems iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumo COVID-19 liga rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 25 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Paveiktų valstybių sąrašas nuolat atnaujinamas čia;
  - Užsieniečiams ir jų šeimų nariams, kuriems priimtas sprendimas išduoti nacionalinę vizą ar leidimą gyventi;
  - užsieniečiams, turintiems teisę gyventi Lietuvoje patvirtinančius dokumentus, ir užsieniečiams, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečių ir užsieniečių, turinčių teisę nuolat gyventi Lietuvoje, šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai, globėjai);
  - užsieniečiams, turintiems Lietuvos Respublikos nacionalinę vizą;
  - diplomatams ir jų šeimos nariams ir juos aptarnaujančiam personalui, taip pat oficialių delegacijų nariams;
  - NATO ir NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenis ir juos aptarnaujančiam personalui bei jų šeimos nariams;
  - ekipažų ir įgulų nariams, dirbantiems tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose Lietuvos įmonėse ar vykdančius tarptautinius komercinius vežimus bet kurios rūšies transporto priemonėmis;
  - sveikatos priežiūros specialistams, atvykstantiems į Lietuvos Respubliką teikti sveikatos priežiūros paslaugų;
  - menininkams, atvykstantiems kultūros ministro leidimu dalyvauti profesionaliojo meno renginiuose, ir juos aptarnaujančiam personalui;
  - žurnalistams, atvykstantiems užsienio reikalų ministro leidimu;
  - aukšto meistriškumo sportininkams, sporto ir fizinio aktyvumo specialistams, instruktoriams ir jų šeimų nariams švietimo, mokslo ir sporto ministro leidimu;
  - kitais išimtiniais atvejais, kai užsieniečiams leidžiama atvykti atskiru atitinkamos valdymo srities ministro leidimu ir jų atvykimui pritaria Vyriausybė;
  - tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją vykstantiems asmenis, kurie arba grįžta į savo gyvenamosios vietos valstybę; arba dėl kurių yra motyvuotas užsienio valstybės prašymas;
  - jūrininkus ir besinaudojančius supaprastintu asmenų tranzitu iš Rusijos Federacijos teritorijos į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį ir atgal.

 • Ar galiu vykti per Lenkijos teritoriją?
  Nuo birželio 12 dienos panaikinta sienos kontrolė su Lenkijos Respublika. Į kaimyninę šalį galima vykti nenurodant jokių pagrindžiančių priežasčių.

  Informaciją apie Lenkijoje galiojančią tvarką rasite čia.

 • Ar grįžęs iš užsienio turėsiu izoliuotis?
  Nuo 2020 m. birželio 17 d. pratęsta laikina vidaus sienos kontrolė ir taikomas reguliarių skrydžių ir keltų atvykimo į Lietuvą paveiktų šalių ribojimas.

  Visiems asmenims, atvykstantiems iš paveiktų šalių, taip pat privaloma laikytis nustatytų izoliacijos sąlygų

  Užsieniečiai ar Lietuvos piliečiai, grįžę iš paveiktomis laikomų šalių (šalių sąrašas) ir kuriems yra privaloma 14 dienų izoliacija, tačiau norintys išvykti iš Lietuvos anksčiau nei po 14 dienų, ne mažiau nei likus 24 valandoms iki išvykimo privalo informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) apie planuojamą išvykimo datą ir laiką.

  Klausimais, susijusiais su izoliacijos tvarka pasibaigus karantinui, maloniai prašome kreiptis:

  „Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 20:00 val. kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963).

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 5 264 9676)darbo dienomis konsultuoja nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.) Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.

 • Kur rasti daugiau informacijos?
  Daugiau informacijos dėl COVID-19, karantino režimo ir rekomendacijų gyventojams galite rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

  „Karštoji linija“ nemokamas telefonas 1808 (teikiamos konsultacijos gyventojams 8:00 - 23:00 kiekvieną dieną; galima skambinti ir rašyti trumpąsias SMS žinutes; skambinant iš užsienio +370 (37) 367 963).

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) karštosios linijos (+370 5 264 9676) darbo dienomis konsultuoja nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais nuo 8:00 val. iki 15:45 val.) Taip pat dėl naujosios koronaviruso infekcijos galima kreiptis elektroninio pašto adresu [email protected], kuriuo į visuomenės užklausas dėl koronaviruso atsakinėja Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai.