Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai

Sukurta 2018.12.20 / Atnaujinta 2018.12.20 17:10
   Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai
   Vilniuje su Europos Komisija aptarti Lietuvai aktualūs ES darbotvarkės klausimai

   Gruodžio 20 dieną Vilniuje lankėsi Europos Komisijos (EK) generalinio sekretoriaus pavaduotoja Ilze Juhansone, susitikusi su užsienio reikalų viceministru Albinu Zananavičiumi, Užsienio reikalų ministerijos politikos direktore Asta Skaisgiryte ir Vyriausybės Europos Sąjungos (ES) komisijos nariais.

   EK atstovės susitikime su užsienio reikalų viceministru A. Zananavičiumi aptartos šiuo metu vykstančios derybos dėl ES daugiametės finansinės perspektyvos ir Lietuvos prioritetai būsimajame daugiamečiame ES biudžete, esama situacija dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES, o taip pat branduolinės energetikos saugumo klausimai.

   Tuo tarpu I. Juhansonės susitikime su Užsienio reikalų ministerijos politikos direktore Asta Skaisgiryte aptarti ES instituciniai klausimais ir EK ketinimai dėl kvalifikuotos daugumos balsavimo principų, taip pat kovos su dezinformacija veiksmų plano įgyvendinimas, apsikeista nuomonėmis nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo, ES bendradarbiavimo su NATO bei sankcijų Rusijai temomis.

   EK generalinio sekretoriaus pavaduotojos susitikime su Vyriausybės ES komisijos nariais buvo aptarti ateinančių 2019 metų EK darbotvarkės planai, pasirengimas būsimajai strateginei ES darbotvarkei po 2019 metų, o taip pat pasiruošimas Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES. Lietuvos atstovai detaliai pristatė EK pareigūnei Lietuvos interesus derybose dėl 2021-2027 m. ES daugiametės finansinės perspektyvos, diskutavo energetinio saugumo užtikrinimo, vidaus rinkos gilinimo, kovos su dezinformacija, migracijos politikos ir didesnio ES vaidmens pasaulyje temomis.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Birželio 17 dieną Liuksemburge vykstančios ES Užsienio reikalų tarybos metu ministras Linas Linkevičius teigė, kad Lietuva su nerimu stebi įvykius sudėtingą krizę išgyvenančioje Moldovoje, ir akcentavo politinio dialogo svarbą taikaus valdžios perdavimo procese.

   Europos Sąjunga »
   su graikijos min.jpg

   Birželio 17 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos (URT) posėdyje Liuksemburge.

   Europos Sąjunga »

   Birželio 18 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame bus rengiamasi birželio 20–21 dienos Europos Vadovų Tarybos susitikimui, bus tęsiamos diskusijos dėl ES daugiametės finansinės programos (DFP) ir aptariamas plėtros dokumentų rinkinys, kurį šių metų gegužės 29 dieną pateikė Europos Komisija.

   Europos Sąjunga »
   d.jpg

   Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša birželio 6-7 dienomis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministerijų valstybės sekretorių (kanclerių) susitikime Helsinkyje, kur buvo pristatyti artėjančio Suomijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai programos prioritetai.

   Daugiašaliai santykiai »
   IMG_1156.JPG

   Gegužės 28 dieną Užsienio reikalų ministerijoje vyko tarptautinė konferencija „Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas: įnašas į Afrikos-ES partnerystę“, skirta aptarti Baltijos šalių galimybes įsitraukti į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su Afrikos valstybėmis.

   Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »
   IMG_0991.JPG

   Gegužės 24 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė Helsinkyje susitiko su Suomijos užsienio reikalų ministerijos politikos direktoriumi Jukka Salovaara. Susitikimo metu aptarta Suomijos pirmininkavimo ES Tarybai šių metų antrąjį pusmetį darbotvarkė.

   Europos Sąjunga »

   Naujienlaiškio prenumerata