Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Vilniuje aptarta Sakartvelo pažanga siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO

Sukurta 2018.10.23 / Atnaujinta 2018.10.23 16:53
  Vilniuje aptarta Sakartvelo pažanga siekiant narystės Europos Sąjungoje ir NATO

  Spalio 23 dieną Vilniuje surengtas penktasis Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdis, kuriam pirmininkavo abiejų šalių užsienio reikalų ministrai Linas Linkevičius ir Davidas Zalkalianis.

  „Šią savaitę Sakartvelo piliečiai priims svarbų sprendimą – kam patikėti vadovauti ir atstovauti šaliai. Tikiu, kad Sakartvelas įrodys savo ištikimybę Europos vertybėms“, – posėdžio metu teigė ministras L. Linkevičius.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad per pastaruosius keletą metų Sakartvelas pasiekė įspūdingų rezultatų integracijos į Europos Sąjungą ir NATO srityje, tačiau skatino neprarasti pagreičio, įgyvendinti visas reikalingas reformas ir galvoti apie tolimesnius tikslus.

  Sakartvelo užsienio reikalų ministras dėkojo Lietuvai už nuolatinę paramą siekiant strateginių šalies tikslų. Sakartvelo delegacija taip pat pristatė Lietuvos kolegoms rengiamą savo šalies „Kelio gairių į ES“ planą, pasidalijo įžvalgomis apie padėtį Rusijos okupuotuose Sakartvelo regionuose.

  Ši dvišalė komisija įsteigta 2010 metais, pasirašius Lietuvos ir Sakartvelo Chartiją dėl Europos ir euroatlantinės integracijos. Dokumentas buvo atnaujintas 2015 metais siekiant toliau plėtoti ypatingą Lietuvos ir Sakartvelo partnerystę.

  Tai – pirmasis D. Zalkalianio oficialus vizitas Lietuvoje jam šių metų birželį tapus Sakartvelo užsienio reikalų ministru.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministras L. Linkevičius.jpg

  Sausio 31 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Rumunijoje, Bukarešte, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kuriame kvietė pradėti ambicingą strateginę diskusiją dėl Rytų partnerystės tikslų po 2020 metų.

  Daugiašaliai santykiai »
  564687.jpg

  Lietuvos ambasada Tbilisyje gruodžio 13 dieną surengė Lietuvos ir Sakartvelo (Gruzijos) savivaldybių forumą, kuriame Sakartvelo savivaldybių atstovai buvo supažindinti su Birštono ir Akmenės rajono savivaldybių patirtimi, surengtos interaktyvios idėjų dirbtuvės, pristatyta abiejų šalių virtualios bendradarbiavimo platformos idėja.

  Atstovybių naujienos »
  3.jpg

  Tbilisyje esančiuose „Kaukazo namuose“ lapkričio 6 dieną pristatyta lietuvių rašytojo Antano Vienuolio knyga „Užkeiktieji vienuoliai“, išleista kartvelų (gruzinų) kalba.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »

  Spalio 23 dieną Lietuvoje su oficialiu vizitu lankysis Sakartvelo (Gruzijos) užsienio reikalų ministras Davidas Zalkalianis. Ministrą vizito metu priims Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Lietuvos ir Sakartvelo užsienio reikalų ministrai taip pat dalyvaus penktajame dvišalės Lietuvos ir Sakartvelo Europos ir euroatlantinės integracijos komisijos posėdyje. Susitikimų metu numatoma aptarti dvišalį bendradarbiavimą, Sakartvelo integracijos į ES ir NATO pažangą, šalies politinę padėtį artėjant prezidento rinkimams ir saugumo situaciją regione.  

  IMG_5494.jpg

  Spalio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo ES ir Rytų partnerystės šalių (ES28+6) užsienio reikalų ministrų susitikime Liuksemburge.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorė Asta Skaisgirytė spalio 8 dieną Romoje vykusiame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) politikos direktorių susitikime paragino susitelkti ties konfliktų sprendimu ir ypač stiprinti pastangas siekiant sustabdyti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir Sakartvelą.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata