Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva informavo ESBO Nuolatinę Tarybą apie žingsnius stiprinant žiniasklaidos laisvę ir žurnalistų saugumą

Sukurta 2019.07.06 / Atnaujinta 2019.07.09 08:17

Liepos 4 dieną ESBO Nuolatinės Tarybos posėdyje Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Aurimas Taurantas informavo apie Lietuvos žingsnius žiniasklaidos laisvės stiprinimo srityje.

Ambasadorius A. Taurantas išreiškė tvirtą Lietuvos paramą RFoM mandatui ir veiklai, dėkodamas už vertingas ekspertines biuro pastabas ir pasiūlymus siekiant stiprinti žiniasklaidos bei išraiškos laisvę Lietuvoje. Jis pastebėjo, kad šalyje buvo siūlytos įvairios įstatymų tobulinimo iniciatyvos, kurios buvo vertintos demokratiniame procese, įtraukiančiame žurnalistus, akademinės bendruomenės atstovus bei pilietinės visuomenės narius. Nors kai kurios iš šių nacionalinių iniciatyvų nesulaukė ekspertų paramos, kitos jų buvo priimtos, atsižvelgiant į RFoM pateiktas rekomendacijas ir siekiant atitikti aukščiausius tarptautinius žiniasklaidos laisvės standartus.

Komentuodamas „Sputnik Lietuva“ žurnalisto Marat Kasem neįleidimo į Lietuvą atvejį, ambasadorius A. Taurantas pažymėjo: „Visi Lietuvos pareigūnų veiksmai M. Kasemo atveju pilnai atitiko nacionalinius bei ES teisės aktus ir tarptautinius įsipareigojimus“, – pridurdamas, kad M. Kasemas turi teisę apskųsti šį sprendimą teismui. „Nors Rusijos valstybės kontroliuojama kompanija „Sputnik“ save pristato kaip žiniasklaidos kompaniją, tačiau dėl sisteminio dezinformacijos ir neapykantos skleidimo jos veikla yra uždrausta daugelyje šalių“, – pabrėžė Lietuvos nuolatinis atstovas, primindamas 2016 m. Europos Parlamento rezoliuciją, kurioje „Sputnik“ įvardijamas kaip viena iš svarbiausių Europos Sąjungai keliamų informacinių grėsmių.

Taip pat apžvelgtas Lietuvos įsitraukimas į tarptautines iniciatyvas dėl žiniasklaidos laisvės stiprinimo bei šalies pastangos žurnalistų saugumo srityje. Ambasadorius A. Taurantas pažymėjo, kad 2011 metais tuometinė ESBO pirmininkė Lietuva inicijavo 1-ąjį RFoM gairių dėl žurnalistų saugumo leidimą, kuris buvo parengtas tais pačiais metais Vilniuje vykusios tarptautinės žurnalistų saugumo konferencijos rekomendacijų pagrindu. Lietuva visokeriopai remia ir netrukus pasirodysiantį 3-iąjį šių RFoM gairių atnaujintą leidimą, kuris atspindės ir 2018 metų gruodį Milane priimto ESBO Ministrų Tarybos sprendimo dėl žurnalistų saugumo nuostatas.

Ambasadorius A. Taurantas paminėjo ir Lietuvos pilietinės visuomenės gerosios praktikos pavyzdį įgyvendinant ESBO sprendimo dėl žurnalistų saugumo rekomendacijas – Lietuvos žurnalistų sąjungos tarybos inicijuotą Žurnalistų teisių gynimo ir stebėsenos komiteto įsteigimą, kuris fiksuos ir praneš apie žurnalistų teisių pažeidimus bei ieškos būdų jiems išspręsti.

Lietuvos pareiškimas (anglų k.).

Susijusios naujienos Visos naujienos »

Vasario 2 dieną Lietuvos iniciatyva Europos Tarybos (ET) bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) vadovams buvo išplatinti Baltijos valstybių užsienio reikalų ministrų laiškai, smerkiantys Rusijos teisėsaugos institucijų naudojamą smurtą prieš taikius protestuotojus ir raginantys tarptautinę bendruomenę imtis neatidėliotinų veiksmų, reaguojant į masinius protestuotojų ir žurnalistų sulaikymus Rusijoje.

Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 3 – 4 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvaus kasmetinėje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje, kurioje bus apžvelgiama ir įvertinama organizacijos veikla sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »

Lapkričio 10 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Atstovo žiniasklaidos laisvei biuras pristatė atnaujintą Žurnalistų saugumo gairių leidinį. Tai jau trečiasis šio dokumento leidimas, prie kurio rengimo ženkliai prisidėjo ir Lietuva.

Daugiašaliai santykiai » Lietuvos pirmininkavimo ESBO »

Lapkričio 5 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Nuolatinėje Taryboje pristatyta ataskaita dėl žmogaus teisių pažeidimų Baltarusijoje, susijusių su 2020 metų rugpjūčio 9 dieną vykusiais prezidento rinkimais.

Daugiašaliai santykiai » Kalbos, pareiškimai »
OSCE _flags.jpg

Rugsėjo 17 dieną Lietuva kartu su 16 Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) valstybių Nuolatinės Tarybos posėdyje inicijavo ESBO Maskvos mechanizmą, reaguojant į grubius žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje.

Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Naujienos »
Ministras L.Linkevičius foto by Jurijus Azanovas 026.JPG

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) pirmininkaujančios Albanijos Premjerą ir Europos ir užsienio reikalų ministrą Edi Ramą bei kitais metais pirmininkavimą perimančios Švedijos užsienio reikalų ministrę Ann Linde dėl pasaulio dėmesį sukausčiusios situacijos Baltarusijoje.