Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija

Sukurta 2020.01.16 / Atnaujinta 2020.01.16 17:09
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija
   L. Linkevičius: ir toliau palaikysime intensyvius santykius su Lenkija

   Sausio 16 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi. Ministrai aptarė aktualiausius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimus, pasidžiaugė efektyviu kariniu bendradarbiavimu. Susitikimo metu ne kartą pabrėžta, kad Lietuva ir Lenkija vienodai vertina grėsmes savo šalių ir viso regiono saugumui ir priežastis, kodėl tokios grėsmės kyla. Sutarta ir toliau glaudžiai bendradarbiauti strateginės komunikacijos klausimais.

   Susitikime daug dėmesio skirta dvišaliams santykiams aptarti. „Lietuva ir Lenkija išlieka artimiausios kaimynės regione, NATO sąjungininkės ir partnerės ES. Tai parodo ir Lietuvos visuomenės nuomonės apklausa, pagal kurią šalies gyventojai Lenkiją laiko prioritetinio bendradarbiavimo šalimi“, - sakė L. Linkevičius.

   Per pastaruosius metus tiek Lietuva, tiek ir Lenkija skyrė daug dėmesio tautinių bendrijų švietimo sąlygoms gerinti.

   „2019 metais pasirašyta švietimo ministrų deklaracija yra didelis žingsnis į priekį šioje srityje. Itin vertiname paramą Lenkijos lietuvių tautinei mažumai Suvalkuose, steigiančiai naują lietuvišką darželį ir planuojančiai ateityje atidaryti lietuvių švietimo ir kultūros centrą“, - sakė L. Linkevičius.

   Lenkijos užsienio reikalų ministras J. Czaputowiczius savo darbo vizito Lietuvoje metu susitiko su premjeru S. Skverneliu, Seimo pirmininku V. Pranckiečiu, Jono Pauliaus II-ojo gimnazijoje susitiko su lenkų bendruomenės Lietuvoje nariais, padėjo gėlių ant Sausio 13-osios aukų kapų, lenkų karių kapų Antakalnyje, aplankė 1863-1864 metų sukilimo vadų ir dalyvių koplyčią Vilniaus Rasų kapinėse, o taip pat dalyvaus kasmetiniame saugumo ekspertų „Sniego“ susitikime.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Rugsėjo 14 dieną Estija, Graikija, Italija, Latvija, Lenkija ir Lietuva Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui ir Branduolinės saugos konvencijos (BSK) šalims išplatino bendrą pareiškimą dėl Baltarusijos atominės elektrinės.

   Daugiašaliai santykiai »
   mok2.jpg

   Rugsėjo 1 dieną Lietuvos konsulato Seinuose vadovas ambasadorius Remigijus Motuzas susitiko su Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos pedagogais. Mokykloje naujus mokslo metus pradeda daugiau nei 100 mokinių ir profesionalūs visų mokomųjų dalykų pedagogai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   49393759047_d655185fcb_o.jpg

   Rugpjūčio 6 dieną vykusio pokalbio metu ministras Linas Linkevičius su Lenkijos kolega Jaceku Czaputowicziumi aptarė situaciją Baltarusijoje. Ministrai sutarė ir toliau atidžiai stebėti padėtį kaimyninėje valstybėje, koordinuoti tarpusavio veiksmus, pabrėžė koordinacijos svarbą Europos Sąjungos lygmeniu.

   Dvišaliai santykiai »

   Liepos 28 dieną Liubline (Lenkijoje) vyko Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos užsienio reikalų ministrų susitikimas, kuriame aptarta saugumo situacija regione, Ukrainos reformų procesas. Ministrai taip pat pasidalino nuomonėmis apie Rusijos veiksmus regione, situaciją Baltarusijoje prieš prezidento rinkimus.

   Daugiašaliai santykiai »
   109585293_1743858039089986_5974827284560607130_n.jpg

   Liepos 19-ąją Ščecine ir Pščelnike, Lenkijoje, buvo paminėtos S. Dariaus ir S. Girėno legendinio transatlantinio skrydžio 87-osios metinės. Pagerbiant pilotų atminimą, aukotos Mišios Šv. Jokūbo katedroje Ščecine ir „Lituanicos“ sudužimo vietoje Pščelniko miške prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Su Seinų burmistru.jpg

   Liepos 6 dieną ministras Linas Linkevičius lankėsi Seinuose ir Punske (Lenkija). Susitikime su Seinų miesto burmistru A. Nowalskiu ir Seinų apskrities vadovais ministras aptarė Lietuvos ir Lenkijos regioninio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes.

   Dvišaliai santykiai »