Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų

Sukurta 2018.09.18 / Atnaujinta 2018.09.18 22:39
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų
   Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje tartasi dėl naujojo ES daugiamečio biudžeto ir teisėkūros prioritetų

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius rugsėjo 18 dieną Briuselyje dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame vyko ministrų apsikeitimas nuomonėmis dėl 2021–2027 metų daugiametės finansinės programos.

   „Europos Sąjunga turi išlaikyti tinkamą balansą tarp naujųjų prioritetų ir prioritetų, kurie nustatyti ES Sutartyje – pirmiausia sanglauda ir bendroji žemės ūkio politika. Prioritetų daug, tad atitinkamai reiktų didinti įmokas į ES biudžetą ir sutelkti daugiau nei 1 % ES BVP. Mes pasiruošę tai daryti“, – posėdyje sakė viceministras A. Zananavičius. Viceministras pabrėžė būtinybę užtikrinti pakankamą finansavimą Ignalinos branduolinės jėgainės uždarymo darbams ir svarbiems infrastruktūriniams projektams – Rail Baltica, elektros sinchronizacijai, palankių sąlygų sudarymą Lietuvos mokslininkų dalyvavimui mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Europos Horizontas“ bei akcentavo poreikį Europos kaimynystės instrumentą išlaikyti atskiru finansiniu instrumentu.

   Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Austrija pristatė savo prioritetus, pagrindinį dėmesį skirdama vidinio ir išorinio saugumo klausimams, migracijai, ekonominei gerovei, konkurencingumui, stabilumo kaimynystėje skatinimui, socialinei darbotvarkei, energetikos, skaitmenizavimo klausimams ir klimato politikai.

   Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje aptartas šių metų rugsėjo 12 dieną Europos Komisijos paskelbtas 2019 metų ketinimų laiškas dėl teisėkūros iniciatyvų dešimtyje prioritetinių sričių. Tai paskutinis šios Europos Komisijos indėlis į teisėkūros programą prieš kitais metais vyksiančius Europos Parlamento rinkimus. „Mums yra svarbūs ES energetinės sąjungos stiprinimas ir dujų direktyvos atnaujinimas, derybos dėl būsimos daugiametės finansinės programos bei tolimesnis Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimas. Kita vertus, pasigendame dėmesio Ukrainai ir visai Rytų partnerystei“, – pažymėjo viceministras A. Zananavičius.

   Rengiantis 2018 m. spalio 18 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimui, ministrai aptarė preliminarią darbotvarkę – migracijos, vidaus saugumo ir išorės santykių klausimus. Lietuva kibernetinės erdvės grėsmes mato kaip vieną iš pagrindinių saugumo iššūkių ir pabrėžia poreikį didinti institucijų ir visuomenės atsparumą šioms grėsmėms.

   BRT posėdyje buvo tęsiamos diskusijos dėl teisinės sistemos reformos Lenkijoje – organizuoti klausymai, kurių metu Lenkija atsakė į ES valstybių narių klausimus teisės viršenybės tema.

   Tą pačią dieną vykusiame specialiame Jungtinės Karalystės išstojimui iš ES skirtame BRT posėdyje aptarta Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES derybų pažanga. ES vyriausiasis derybininkas Michel Barnier pristatė naujausią informaciją apie derybų rezultatus. Jungtinės Karalystės išstojimo derybos įžengė į lemiamą stadiją. Tam, kad derybos būtų užbaigtos laiku, derybų tempas suintensyvintas.  Sunkiausia derybų problema išlieka klausimas, kaip išvengti sienos tarp Airijos ir Šiaurės Airijos. Taip pat vyksta intensyvūs pokalbiai dėl ES- Jungtinės Karalystės ateities santykių, atsižvelgiant į liepos 12 dieną paskelbtą Jungtinės Karalystės Baltąją knygą. Kol kas ES ir Jungtinės Karalystės požiūriai dėl ateities ekonominio bendradarbiavimo modelio skiriasi.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   20190718_140105_resized.jpg

   Liepos 18 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje. Pagrindinis dėmesys BRT skirtas pirmininkavimą ES Tarybai pradėjusios Suomijos prioritetams ir planams dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos.

   Daugiašaliai santykiai »
   tomas_razmus-6271.jpg

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 18 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujanti Suomija pristatys pirmininkavimo prioritetus. Suomija taip pat informuos delegacijas apie planus šį pusmetį  siekiant galutinio valstybių narių sutarimo dėl 2021–2027 metų ES biudžeto.

   Daugiašaliai santykiai »

   Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius gegužės 21 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje.

   Daugiašaliai santykiai »
   Klaipėda2.jpg

   Gegužės 9 dieną Europos dienos proga Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir Klaipėdos miesto savivaldybė klaipėdiečius kvietė į viešą diskusiją „Kaip Brexit pakeis mano gyvenimą?“, vykusią Klaipėdos universitete.

   Daugiašaliai santykiai »

   Balandžio 9 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius Liuksemburge dalyvaus ES Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kur bus aptariamas būsimasis ES daugiametis biudžetas, tvirtinamos išvados dėl darnios Europos, apžvelgiama teisinės valstybės padėtis Lenkijoje ir Vengrijoje ir aptariamas pasirengimas gegužės 22-26 dienomis vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

   Europos Sąjunga »

   Kovo 29 dieną Jungtinės Karalystės (toliau- JK) parlamentas trečią kartą nepritarė JK Išstojimo iš ES sutarčiai. Remiantis Europos Vadovų tarybos kovo 21 dienos sprendimu, tai reiškia, kad šių metų balandžio 12 diena turėtų būti paskutinė JK narystės ES diena. 

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Naujienlaiškio prenumerata